KNIHY ZA ZÁŘÍ 2016

16. října 2016 v 12:41 | Stitch

PS: Stále Tě milujuNapsala: Jenny Han
Originální název: P. S. I Still Love You
Přeložila: Romana Bičíková
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 297
Rok vydání: 2015
Anotace: Lara Jean nečekala, že se doopravdy zamiluje do Petera. Vždyť jen předstírali, že spolu chodí. Ale v jednu chvíli oba předstírat přestali a najednou je Lara Jean zmatenější než kdy dřív a neví co dělat. A pak se do jejího života vrátí kluk, co se jí dříve líbil, a spolu s ním i to, co k ěmu cítila. Je možné, aby byla holka zamilovaná dp dvou kluků najednou?

Dojmy: P.S. Stále Tě miluju je pokračování knížky Všem klukům, které jsem milovala, která se mi moc líbila, i když se mi do ní moc nechtělo.
Na začátku knížky se Lara Jean chce omluvit Peterovi za to, jak ho vyhodila o Vánocích z domu (to si bohužel nepamatuju. Že bych si první díl přečetla znovu?). Takže mu, nečekaně, napíše dopis, který mu chce osobně doručit. Je u toho menší zádrhel, ale nakonec se usmíří. A jsou spolu.
No, a tak to je. Je to tak sladce roztomilý, milý a romantický příběh, že se musíte často uculovat. Občas ale žárlí Lara, občas Peter a občas Genevieve. Aby to nebylo jen o cukrování. A velice "nečekaný" sladký konec - ne že by mi vadil.
Pokud bych ale mohla něco z těch postav říct, tak bych sdělila LJ toto: Laro, nemůžeš žárlit na Petera, že je dobrý kamarád s Gen, a že ji při utěšování objal, když ty sama se tahá s Johnym! To nejde!
Achjo, další situace kdy je kluk v nevýhodě.
Co se týče obálky tak je pěkná, ale slečna na mě působí trochu zmalovaně. Trošičku.


Dám ti slunce


Napsala: Jandy Nelson
Přeložila: Veronika VolhejnováOriginální název: I´ll Give You the Sun
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 356
Rok vydání: 2014
Anotace: Jude a její dvojče Noah jsou si neuvěřitelně blízcí. Když je jim třináct, Jude pochopí, že je krásná, a Noah zas, že je gay. Třináctiletý Noah má kromě své sestry už jen jedinou lásku : kreslení. A dělá všechno proto, aby se dostal na prestižní uměleckou školu. Jude naproti tomu víc řeší kluky a barvu nové rtěnky.
O tři roky později je vechno jinak.
Na školu snů se dostane Jude, ale je z ní zakřiklá šedivá myka, co se schovává za své výtvory. Z Noaha se stal pařmen a lámač dívčích srdcí.
A jejich máma je mrtvá.

Dojmy: Pa pa pá... Všimli jste si, že v knížkách pro dnešní teenagery je téměř vždycky někdo mrtví? Sourozenec (kterého naprosto zbožňoval), matka, otec, kamarádka... njelépe všechno najednou. Teď mimochodem čtu knížku, kde je mrtvý strýc. Ale to jen tak pro zajímavost. Pojďme se podívat na samotnou knížku.
Každý rok musíme v literatuře představit nějakou knížku, kterou jsme přečetli. Někteří přečtou i úryvek, ale já to nikdy neudělala. Nevěděla jsem jaký. V této knížce by mi to bylo jasné kterou. Je to totiž okamžik, kdy vám v knize dojde, proč se kniha jmenuje tak jak se jmenuje. Je to na straně 77 takže pokud máte knihu u sebe tak si úryvek můžete najít a pokud nem tak budu tak laskavá, že vám ho sem přepíšu.

,,Dal bys mi ten obrázek Noahu?"
,,Za slunce, hvězdy, oceány a všechny stromy bych o tom uvažoval," řeknu, protože je mi jasné, že nikdy nebude souhlasit. Ví, jak moc stojím o slunce a o stromy. Svět jsme si rozdělovali od té doby, co nám bylo pět.
,,To si děláš legraci! To by mi zbyly jenom květiny, Noahu."
Fajn, myslím si. Nikdy to neudělá. To bychom měli - až na to, že ne. Natahne se pro skicák, opře ho a dívá se na něj, jako by čekala, že na ni ten Angličan promluví.
,,No tak jo," řekne ,,Stromy, hvězd a oceán."
,,A slunce, Jude."
,,No dobře," řejne k mému překvapení. ,,Dám ti slunce."

Kónec. Trošku jsme to upravila, ale to snad nevadí.
Čtení knížky jsem si opravdu užila. Dokonalá četba na pláži. Víc jsem teda měla ráda Noaha a jeho části knihy než Jude, protože se o často chovala jako nafrněná pinda. Upřímně fakt nevíc, co bych k tomu víc řekla.
Maximálně to, že to má fakt hezkou obálku. Když dáte knihu ke slunci tak ty paprsky krásně svítí. Na obálce, co jsem vám můžete vidět ten rozdíl mezi osvícenou částí a neosvícenou.

Smolná sezóna

Napsala: Moira Fowley-Doyle
Originální název: The Accident Season
Přeložila: Adéla Špínová
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 280
Rok vydání: 2015
Anotace: Pohřbený strach. Zakázaná láska. Z každého tajemství se může vyklubat nebezpečí a za kdejakým rohem číhá smůla. Smolná sezóna. Tohle je, co o ní víme: Přichází každý rok ve stejnou dobu. Mojí rodině se stávají zlé věci. Děje se to jen nám. Nevíme proč.
Smolná sezóna je součástí Cařina života tak dlouho, jak si jen pamatuje. Vždycky koncem října. Už spousta jejich příbuzných v tuto dobu přišla o život. Cařina rodina je nevysvětlitelně náchylná k nejrůznějším nehodám. Proto schovávají nože, ostré hrany stolů omotávají vatou a vypínají elektrické spotřebiče - ale nehody je pronásledují na každém krokua ze smolné sezóny se pomalu stává obsese a jejich největší strach.

Dojmy: Knížku mi doporučila kamarádka. Kdyby mi ji ale nedonesla do školy, nejspíš bych si ji sama od sebe v knihovně nepůjčila. Už jsem prostě taková. Kdykoliv mi někdo doporučí nějakou knížku, film nebo seriál tak já řeknu, že to vypadá dobře, ale NIKDY si to nepřečtu nebo se na to nepodívám. Nevím proč. Fakt ne. Ale díky tomu, že mi ji kamarádka donesla a řekla, že tato knížka by se mi mohla líbit, že při čtení si celou dobu říkala, že mi to musí půjčit jsem si ji přečetla.
A já si ji přečetla. Mega moc se mi ta knížka líbila. Bylo to trošku jiné než klasické knihy, co čtu. Takové strašidelnější. Dost velkou část knížky jsem si pokládala otázky: Co to sakra je? Jak jako? A další, které vypadaly dost podobně.
Obálku má kniha taky moc pěknou. Strašně se mi líbí ten knoflík, který se mi líbil už před přečtením, ale po přečtení ještě víc.

Knížku rozhodně doporučuju, i když na databázi knih má jen něco kolem 75 procent. Nejsem si jistá. Momentálně nejsem online (píšu ve wordu a rodiče kvůli bráchovi vypli wi-fi). Takže díky Gábi! Krásně jsi to odhadla, i když se bavíme tak cca čtyři měsíce!

Lesohrad

Napsal: Brandon Mull
Ilustrovala: Barbora Kyšková
Originální název: Fablehaven
Přeložila: Hana Homolová
Nakladatelství: Knížní klub
Počet stran: 372
Rok vydání: 2006
Anotace: Po celá staletí byly do utajené odlehlé obory jménem Lesohrad shromážďovány kouzelné bytosti - zabránilo se tak jejich úplnému vyhynutí. Lesohrad je nyní jedním z posledním útočišť, kde mohou podobní tvorové nerušeně žít. Báječné? To si pište. Bezpečné? Ehm… vlastně právě naopak. Kendra a její bratr Seth nemají ani potuchy, že jejich dědeček je správcem Lesohradu. V lese odděleném od okolního světa ohradou udržují prastaré zákony pořádek mezi chamtivými trolly, poťouchlými satyry, úskočnými čarodějnicemi, zlomyslnými plivníky a závistivými vílami. Když však někdo tato pravidla poruší, osvobodí dosud spoutné zlo, nesmírně mocné. Kendra i její bratr jsou postavení před přetěžký úkol - musí zachránit svou rodinu, Lesohrad a možná i celý svět.

Dojmy: Lidi, já nečetla fantasy snad už sto let! Tato knížka mě strášně moc nadchla. Možná to bylo tím, jak jsem byla vyhládlá po fantasy knihách, ale já si myslím, že byla prostě skvělá tak či tak.
Knihu navíc doplňovaly nádherné ilustrace. Dost mě teda překvapilo, že to ilustrovala Češka. Nevím teda jestli v anglické verzi ilustrace nebyly nebo je ilustroval někdo jiný, ale tak či tak, Paní Kyškové moc děkuji za krásné ilustrace. Bez nich by byla kniha poloviční.

A protože jsem toho tady moc o té knize neřekla, tak vám sem hodím alespoň pár náhodných ilustrací.

Moc se omlouvám za ty kancelářské sponky, ale ty stránky by jinak nedržely a furt by se zavíraly.

Proč jsme se rozešli

Napsal: Daniel Handler
Ilustrovala: Maira Kalman
Originální název: Why We Broke Up
Přeložila: Romana Bičíková
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 358
Rok vydání: 2011
Anotace: Min Greenová a Ed Slaterton se rozcházejí, a tak Min napíše Edovi dopis a předá mu krabici, ve které se ukrývá to, proč se rozešli. Dvě zátky od láhví. Lístek d kina, kde si dali první pusu, Edův vzkaz, na kterém Min tak záleželo, krabička od sirek, Edův úhloměr, knihy, autíčko, ošklivé náušnic, hřebínek z motelu a všechno ostatní, co Min nashromáždila v průběhu jejich bláznivého, hlubokého a srdcervoucího vztahu. Nyní ukládá 43 věcí, co z jejich cztahu zbylo, do krabice, která skončí stejně odkopnutá jako ona.

Dojmy: Já vám nevím lidi. Čekala jsem od toho něco víc asi. Ne že by to bylo špatné. To ne. Akorát to tak zní. Náhodou se mi to hodně líbilo. Ten nápad, že to vlastně vypráví až poté, co se to stalo. Mimo jiné proto mě tak baví Jak jsem poznal vaši matku.
Ale jsem už naštvaná. Obecně. Ne na tuto knihu. Ale je to první (myslím) kniha, o které píšu tady na blog a je to tam.
Podle mého názoru, důvod proč se rozešli autor strašně zveličuje. Celou knihu si říkáte: proč se teda rozešli, proč? Takže čekáte něco super extra, ale nakonec je to v poměru ku tomu velbloudu, co jste čekali naprosto mrňavý komárek.
Tak trochu mi vadila i hlavní postava Min. Zdála se mi trochu jako pozérka. Sledovala jen a jen filmy, které byly z minulého století a všechno, co je natočené teď je odpad. Je to stejné jako když někdo říká, že poslouchá je The Beatles, Nirvanu, Queen atd. protože tehdy byla hudba mnohem lepší než ta dnešní (ta dnešní hudba se totiž VŮBEC nedá poslouchat). Jenomže to je kec. V té době taky byli slabší kapely a tady toto je známe dodnes jenom proto, že byli nejlepší v té době. To ale vůbec neznamená, že v roce 2016 kvalitní kapely neexistují (mimochodm, nemám The Beatles ráda).
Moc se omlouvám, že to nebylo moc o knize, ale já už ani nevěděla, co napsat.

Úplně nakonec bych vám chtěla říct, že v září jsem sice ještě jeden článek vydat chtěla, ale psala jsem to rovnou na blog, neuložilo se mi to a já ho nechtěla psát znovu, protože v ten moment jsem byla z toho otrávená a nyní ho už psát nehodlám, protože to už není duální - týkal se mých narozenin.
Také vás informuju, že bych do tohoto typu článků ráda přidala úplně na začátek, jak píšu toho autora atd. jednu kolonku. Bude se jednat o věštění z knihy. Možná jste už o tom slyšeli. Kamarádka mi o tom řekla snad už když jsem byla v sekundě a to jsou dva roky.
Zkrátka. První věta na straně 69 říká o vašem sexuálním životě a ze strany 200 o vašem romantickém. Je to docela sranda a občas jsou tam zajímavé věci :-D
Například z knihy Nalezenec na straně 69 bylo napsáno: Protože jestli chceš, ukážu ti tu svou kocábku celou, až se zvedne mlha. Samozřejmě musíte hledat dvojsmysly. Jinak to nejde.


Stitch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Iris Iris | E-mail | Web | 3. listopadu 2016 v 10:54 | Reagovat

Zaujal mě ten Lesohrad.

2 AJealvarne AJealvarne | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 0:15 | Reagovat

Four to five portions of this veggie juice should be consumed weekly to have the desired result.  Once you discover the best natural treatments, it is possible to again have full control of your sexual pleasures.

3 Albertner Albertner | E-mail | Web | 5. června 2018 v 13:00 | Reagovat

The prostate is central to the section of a male's the reproductive system. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The prostate related is found just before the rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it is usually really really irritating and inconvenient for the patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.

Prostate infection, also called prostatitis, is the most common prostate-related symptom in men younger than 55 years old. Infections of the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of varieties of prostate infection. It is due to bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition associated with a particular defect in the gland and also the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be due to trauma on the urinary tract or by infections originating from other regions from the body. A patient may experience testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal of the prostate defect then the utilization antibiotics and NSAIDs to take care of the redness.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% coming from all prostatitis cases; however, researchers have not yet to create what causes these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other think that intensive exercise and heavy lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective meals are important. These are some in the steps you can take to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for overall health and it'll also maintain the urinary track clean.

2. Some studies advise that a number of ejaculations each week will help to prevent cancer of the prostate.

3. Eat steak moderately. It has been shown that consuming greater than four meals of beef per week will increase the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to make certain sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

The most crucial measure to adopt to make certain a wholesome prostate is usually to choose regular prostate health screening. If you are forty years and above, you must choose prostate examination at least a year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama