Odpusť mi, Megan

12. července 2016 v 20:26 | Stitch |  knihy a já
Autorka: Abbie Rushton
Originální název: Unspeakable
Žánr: dívčí román
Překladatelka: Romana Jarolínová
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 256
Rok vydání: 2015
Anotace: Některá tajemství by měla zůstat skryta...

Megan nemluví. A ani nemůže. Loni v létě se stalo něco hrozného a ona slíbila, že o tom nikdy nikomu neřekne. Trápí ji strašná vina. Přišla o kamarádku, odcizila se mámě a stala se terčem posměchu spolužaček. Nebýt Luka, neměla by už nikoho.
A pak se na jejich škole těsně před závěrečnými zkouškami objeví Jasmine. Temperamentní, nádherná, upovídaná Jasmine. A chce se s Megan kamarádit. Díky ní připadá Megan život zase o něco barevnější. A nejen jí. Jasmine padne do oka i Owenovi, za kterým pálí holky z celé školy.
Jenže pak se kolem nich začnou dít zvláštní věci. Že by to byla náhoda? Nebo jim hrozí nebezpečí? Megan by ráda znovu mluvila. Ale bojí se. Protože jestli se jí hlas vrátí, bude to znamenat jen jedno. Pravdu.

Odpusť mi, Megan je podle mě kniha, u které si odpočinete. Je to prostě knížka, po které sáhnete, když máte volnou chvíli a nechcete nějakou náročnou knihu, u které nebudete muset zapínat váš mozek (což si například u série Milénium dovolit nemůžete). V celku to byla docela fajn kniha, ale bylo zde něco, co mě vysloveně ehm, sralo.

Jak už víme, Megan nemluví. Někde v knize se dozvídáme, že nemluví už sedm měsíců. Na konci to už je rok. A její matka se s ní nedokáže domluvit, protože Megan nemluví. Na co se maximálně zmůže je to, že ti na cár papíru napíše pár slov. Teda pokud má s sebou tužku a papír. Jinak nic. Takže, drahá Abbie, proč se Megan a její matka (případně její kamarádi) nenaučí znakové pímo? Hm?

To by bylo asi vše k tého knížce.

Stitch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Četl/a jsi knihu Odpusť mi, Megan?

Ano
Ne

Komentáře

1 Kory Kory | Web | 23. února 2017 v 11:52 | Reagovat

je to docela hovadina, a přesně podle šablony: neoblíbená holka x zlá oblíbená šikanátorka + nejlepší kamarád, který je do neoblíbený holky zamilovanej + úžasná nová spolužačka, co se s neoblíbenou začne bavit (vlastně všechny tyhle pitomý potavy v jednom díle... ) a to jak nemluví... ví ta spisovatelka, jak je náročný mlčet jen 24 hodin? Nedala jsem to ani napotřetí... půl roku by nedal prostě nikdo, ani kdyby byl sám na opuštěným ostrově...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama