Koralina

2. června 2016 v 21:06 | Stitch |  knihy a já

KORALINA


Autor: Neil Gaiman
Žánr: fantasy
Překladatelka: Ladislava Vojtková
Nakladatelství: Polaris
Počet stran: 152
Rok vydání: 2002

Anotace:
Malá Koralina Jonesová je chytrá a zvědavá holčička,
která nenávidí, když si lidé pletou její jméno a oslovují ji Karolíno. Poté, co se rodina přestěhuje do nového domu, musí jej Koralina ihned celý prozkoumat. Objeví dvacet jedna oken a čtrnáct dveří, přičemž jen třináct z nich se dá otevírat a zavírat. Čtrnácté jsou zamčené a zůstávají pro Koralinu záhadou. Když se jí jednoho dne konečně podaří je otevřít, dostane se do jiného bytu v jiném domě, který se tomu jejich náramně podobá. Žije v něm ovšem Druhá matka, s knoflíky místo očí, která Koralinu považuje za své dítě a nehodlá ji pustit zpět...


Mám-li říct právdu, tak jsem se ze začáku knihu bála začít číst. Když jsem byla o dost mladší, (hádám, že jsem mohla mít tak sedm či osm let) tak jsem viděla film, který byl podle této knihy napsaný. Hrozně moc jsem se toho bála. Dokonce si pamatuju, že jsem přísaha, že se na ten film už NIKDY nepodívám.

Nyní jsem v osmé třídě. V naší ucebnici angličtiny byl heden obrázek, který mne velmi znepokojoval. Byl to obrázek z filmu, kde je Koralínin druhý otec a natahuje k ní "ruce"
Nakonec jsem se odhodlala zajít do místní knihovny a knihu si zapůjčit :-)

Kniha se mi líbila. Velmi dobře se četla, takže ani jsem si to neuvědomila a už byla jsem za polovinou. Hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila, protože byla odvážná a jak se to říká o liškách? Mazaná.

Jediné co mě mrzí je, že jsem se se nebála. V komentářích co jsem četla na databazeknih.cz lidé často psali, že se báli, přestože jsou dospělí. Já hsem se ale nebála vůbec. Možná to bylo tím, že už jsem viděla film, a tak už jsem věděla, co mě čeká. Nebo taky tím, že já se u knih nikdy nebojím. A když už tak velmi zřídka.

Přesto vám ale všem doporučuji knihu přečíst. Stojí to za to ;-)


Stitch
______________________________________________________
Já vím, já vím... asi jste čekali, že to bude nějaká kritika, ve které budu psát všechny možné i nemožné klady i zápory. ale rubrika se přeci jmenuje Přečetla jsem... a ne Knížní recenze :D

Samozřejmě to co jsem psala výše se zde bude objevovat také, i když ne až tak často, protože bych nevěděla co napsat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Četl/a jsi knihu Koralina?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama